Pašman

Ostrov PaŠman - Apartmány Chorvatsko

PašmanOstrov Pašman leží v souostroví Zadar. Blízký Kanál ji odděluje od Long Island a Národního parku Kornati, a Pašman kanálu separets z pevniny a město Zadar. Nad kanál Mali Ždrelac je most, který spojuje ostrovy Ugljan a Pašman. Autobusy odkaz trajektové přístavy v Preko (ostrov Ugljan) a Tkon (ostrov Pašman). Tam jsou četné trajektové spojení s pevninou na tratích Zadar - Preko a Biograd - Tkon.

Otok Pašman i Kornati u pozadiniPašman zdobí modré moře a různé skalnaté a písečné pláže. Mořské proudy neustále cirkulující kolem ostrova, při změně směru každých 6 hodin, takže voda obzvlášť čisté. Na severo-východní straně ostrova Pašman, naproti pevnině je mnoho písečných pláží, stejně jako téměř ve všech osadách. Na druhé straně ostrova je většinou skalnaté pobřeží s čistým mořem. Pašman je zelený ostrov, kterému dominuje olivová, borovice Aleppo, Jahoda - maginja, dub, a různé chundelatý rostlin.

Dobré dopravní spojení s pevninou vám umožní snadno přejít na letních festivalech v Zadar a Biograd, stejně jako jednodenní výlet do jednoho z nedalekých národních parků: Kornati, Paklenica a Krka.

Pohled od sv. Michael jihDoporučíme výlet na vrchol sv.Mihovilu vedle Preku. Požitek je ještě lepší když vystoupite pěšky, ale na vrchol můžete přijezdit i s menšim automobilem.Sv. Mihovil S pevnosti sv.Mihovilu roskláda se nejlepší pochled na celí zadarský arhipelag. Na ostrovu Pašman můžete vystoupit také do kostele panny Loretské, která se nacházi na vrcholu Mali Bokolj. Po cele delce ostrova Pašman nabizi se panorámaticky pohled na Kornaty. Ta cesta jěště není asfaltováná a vzácny jsou automobilé které překařejí procházku a nebo biciklistyku. Koncem června na ostrovu Ugljan organizuje se výlet koly od trajektu ve Preku do písečného plážu Sabuše. V létě je také velký počet příběhu-vydaváme feštu ve Kukljici se závodem oslu, páteho srpna, Tunuaru v Kalima, koncerty ve Preku a letní karnevál ve Ždrelcu.

Vesnice na ostrově Pašman, od západu na východ: Ždrelac Banj, Dobropoljana, Neviđane, Mrljane, Barotul, Pašman, Mali Pašman, Kraj, Tkon a Ugrinic.

Ždrelac - otok PašmanŽdrelac je obec na ostrově Pašman, v blízkosti mostu, který spojuje Pašman a Ugljan. Na daleko západní části ostrova Pašman a vesnice Ždrelac je Gladuša. Je to jediná osada na ostrově, který se nachází na vnější straně ostrova, podél středního kanálu s výhledem na ostrovy Kornati, Dugi otok a Iz.Apartmány Pašman


Apartmani More - Ždrelac, otok PašmanApartmany More, soukromé umístění na zapadní straně ostrova Pašmanu s pohledem na Kornaty, Dugi otok, Iž, Ugljan. Terasa, grill a blízkost čistého moře nejlepší jsou důvodí pro přijemny odpočinek od stresu města.